SocialStiri

Libraria Maranatha a onorat peste 30.000 de comenzi in cei 5 ani de activitate

Libraria Maranatha (www.librariamaranatha.ro) implineste in aceasta luna 5 ani de activitate. A fost un inceput timid, pentru ca aveam sa pasim pe un ,,teren” necunoscut, fara nici un fel de experienta pentru noi. Insa, iubeam cartile crestine. Acesta a fost si motivul pentru care am ales sa investim intr-o librarie crestina. Luna de luna am muncit si am investit in a oferi cele mai bune servicii si cea mai bogata oferta de carte crestina, Biblii si cadouri crestine de pe piata online a cartilor crestine. Alaturi de noi ati fost voi, clientii nostri, care ne-ati invatat ce lipseste acestei piete si ce putem face sa umplem golurile existente.

Scopul Librariei Maranatha

Scopul si motivul pentru care a fost infintata Libraria Maranatha, este unul umanitar. Echipa noastra era angrenata de mai multi ani in ajutorarea copiilor bolnavi de cancer, leucemie, familii sarace, copii orfani, copiii strazii, batranii strazii, etc. In acest context, Libraria Maranatha a fost gandita ca ne ofere un suport financiar prin desfasurarea de activitati econonice, atat pentru sustinerea concreta in cazurile in care eram implicati cat si pentru sustinerea functionarii asociatiei.

Totul are un inceput….

Totul a inceput cu un site modest si doar cateva carti pe stoc. Insa, comenzile au inceput sa apara si sa se inmulteasca de la luna la luna, cu mult peste asteptarile si estimarile noastre.

Au crescut stocurile….

Lucrul acesta ne-a obligat sa ne facem stocuri din ce in ce mai mari. Ne-a obligat sa schimbam 2 locatii si in final sa ne organizam un depozit al nostru.

Realizarea unui site modern…

Odata cu cresterea comenzilor, am schimbat si site-ul Librariei Maranatha. Noul nostru site a fost gandit pentru ca dvs, clientii nostri sa ajungeti cat mai repede la produsul pe care il doriti.

Expedierea comenzii in maxim 24 de ore…

In partea de administrare si procesare a comenzilor am investit cel mai mult, pentru ca ne-am dorit si am reusit, sa automatizam toata munca noastra, pentru ca orice comanda plasata pe site-ul nostru sa fie expediata in maxim 24 de ore de la plasare.

Peste 20.000 de produse pe stoc, actualizate LIVE…

Pentru dvs am creat un sistem de stocuri actualizate LIVE, astfel incat dvs sa puteti verifica stocurile reale. De la doar cateva produse avute pe stoc la inceputul activitatii noastre, astazi Libraria Maranatha detine propriul ei depozit si un stoc de peste 20.000 de produse (Biblii, carti crestine, cadouri crestine).

Cu un stoc atat de mare, putem spune cu modestie ca, Libraria Maranatha ofera cea mai bogata gama de carti crestine, Biblii si cadouri crestine.

Livrare oriunde in tara si in strainatate…

De asemenea, am reusit sa va oferim cea mai buna taxa de transport, atat prin Posta Romana cat si prin Curier. In acest moment livram oriunde in Romania cu o taxa fixa de transport. De asemenea, livram oriunde in strainatate. Pentru costurile coletelor in strainatate am investit intr-un program care calculeaza clientilor in mod direct taxele de transport in functie de tare si modalitatea de transport.

Clientii sunt instintati prin SMS…

La orice comanda plasata pe site-ul nostru te instintam de evolutia si procesarea comenzii prin SMS, astfel vei stii permanent in ce stadiu se afla comanda ta.

Peste 30.000 de comenzi onorate…

In cei 5 ani de activitate, am onorat peste 30.000 de comenzi. Va multumim pentru fiecare comanda plasata pe site-ul Librariei Maranatha.

Comanda ta poate salva o viata…

Dincolo de toate aceste aspecte, cel mai important lucru a fost si este faptul ca impreuna cu dvs am reusit sa ajutam copii bolnavi de cancer sau leucemie, batranii strazii, copii strazii, familii sarace, etc. Toate acestea le puteti urmari pe site-ul oficial al asociatiei noastre: www.sperantapentruromania.ro

Va multumim ca ati fost, sunteti si veti fi clientii si partenerii nostri, liucrand impreuna pentru ajutorarea celor nevoiasi, pentru alinarea suferintelor, pentru implinirea nevoilor lor, pentru ca in final sa indeplinim Marea Trimitere lasata de Mantuitorul nostru.

Va salutam cu Proverbe 11:25: ,,Sufletul binefacator va fi saturat, si cel ce uda pe altii va fi udat si el.”

Cu respect

Libraria Maranatha

www.librariamaranatha.ro

Show More

Silviu Firulete

“Pentru mine, a lucra pentru Dumnezeu și a rӑspândi Cuvântul Lui cel Sfânt este o chemare divinӑ ȋncӑ de când eram copil mic. Știu și ȋmi place sӑ cred cӑ tot ceea ce fac pentru lucrarea Sa este o binecuvântare pentru cei din jurul meu, iar când voi fi chemat acasă ȋn Cerul Sfânt, voi fi rӑsplӑtit pentru tot ceea ce am lucrat și am investit ȋn lucrarea Lui.”

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button