Cazuri Umanitare

Direcţionează 2% din impozitul pe venit către copiii orfani şi bătrȃniii străzii

copiiAsociatia ,,Misiunea Speranta pentru Romania” este cunoscuta ca fiind dedicata ajutorarii celor mai defavorizate categorii sociale din Romania: copii orfani, mame vaduve, copii strazii, batranii strazii, familii sarace, copii bolnavi de cancer si leucemie, etc. De-alungul timpul fiecare caz sau proiect umanitar sustinut de dvs, a fost prezentat video, pentru ca fiecare dintre dvs sa poata vedea in mod clar fiecare actiune in care ne implicam. Asociatia noastra este cunoscuta si ca una care se implica in misiune crestina. An de an, impreuna zeci de tineri crestini voluntari si in colaborare cu Libraria Maranatha oferim gratuit Biblii in cele mai izolate locuri din Romania. Cuvintele pot sa nu insemne mult, insa portofoliul nostru de actiuni de misiune crestina si de cazuri umanitare rezolvate ne recomanda cel mai mult. Daca astazi am ajuns aici, se datoreaza Harului lui Dumnezeu si puterii Duhului Sfant, care a miscat inimile dvs, fratii nostri, ca sa fiti alaturi de noi si sa ne sustineti in frumoasa lucrare care o facem pentru slava si lauda lui Dumnezu! Amin! Va invintam sa fiti alaturi de noi in continuare in anul 2015, printr-o modalitate care NU VA COSTA NIMIC!

Statul roman va ofera posibilitatea de a directiona 2% din impozitul dvs pe venit, catre asociatia noastra umanitara. Acesti bani oricum ii veti da statului roman, pentru ca ei reprezinta impozitul dvs pe venit. De ce nu ati sustine lucrarea lui Dumnezeu cu acesti bani?

CE TREBUIE SA FACETI?!

Descarcati formularul gata completat de AICI (daca sunteti persoana fizica), sau de AICI (daca sunteti persoana juridica) – completati-l cu datele dvs si depuneti-l pana maxim pe 25 Mai la agentia Finantelor Publice de care apartineti.

Este foarte simplu si NU VA COSTA NIMIC!

Apoi, urmariti pe site-ul www.slujirecrestina.ro proiectele si actiunile in care suntem implicati. Acestea se vor desfasura si datorita dvs.

Va multumim in avans ca veti alege sa directionati 2% din impozitul pe venit catre proiectele noastre.

Cu respect,
Echipa Slujire Crestina
www.slujirecrestina.ro

Show More

Silviu Firulete

“Pentru mine, a lucra pentru Dumnezeu și a rӑspândi Cuvântul Lui cel Sfânt este o chemare divinӑ ȋncӑ de când eram copil mic. Știu și ȋmi place sӑ cred cӑ tot ceea ce fac pentru lucrarea Sa este o binecuvântare pentru cei din jurul meu, iar când voi fi chemat acasă ȋn Cerul Sfânt, voi fi rӑsplӑtit pentru tot ceea ce am lucrat și am investit ȋn lucrarea Lui.”

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button